Katalizator – ile jest wart? Dlaczego jest tak cenny?
Co można zdemontować z auta przed kasacją?

Posiadasz stary samochód, którym nie można już jeździć lub nie masz ochoty na sprzedażowe procedury? Czas na złomowanie! Zanim jednak to zrobisz, sprawdź, czy jakieś z części ze starego samochodu lepiej nie wymontować.
Wymontuj, co się da!
W prawie każdym wraku znajduje się części, które jeszcze nadają się do użytku i które można sprzedać. Można takie przedmioty wystawić na aukcję internetową i prywatnie sprzedać owe części. Najwięcej można zazwyczaj zarobić na detalach, takich jak listewki czy elementy wyposażenia wnętrza. Czasem warto wymontować nawet samo logo pojazdu. Może się bowiem okazać, że jest ono warte nawet kilkaset złotych.Ile można wymontować z samochodu?
Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku chęci oddania samochodu na złom jego masa powinna wynosić 90% pierwotnej wagi. Dlatego mimo tego, że istnieje możliwość demontażu niektórych części, nie należy z tym przesadzać.Jeśli masa samochodu okaże się mniejsza niż wspomniane wcześniej 90%, będziesz musiał dopłacić za złomowanie! Zazwyczaj jest to 10 zł za brakujący kilogram, ale zdarza się, że stacje złomowania mają swój własny cennik. Dodatkowo musisz pamiętać, że pojazdy muszą posiadać wszystkie podstawowe elementy wyposażenia, czyli:- całą karoserię, nawet z jej uszkodzonymi częściami,
- skrzynię biegów,
- układ hamulcowy i jezdny wraz z kołami.
Jak rozebrać akumulator samochodowy
Akumulator to ważna część każdego samochodu. Można być ona cenna i przydać się, zanim samochód zostanie oddany do stacji demontażu pojazdów. Jak to zrobić?Przede wszystkim każdy akumulator jest inny, więc zapoznaj się z instrukcją obsługi samochodu. Zanim zdemontujesz to urządzenie, upewnij się, gdzie znajduje się dodatnia klema i zapamiętaj biegunowość dodatniego przewodu.Później postępuj zgodnie z punktami:- Odłącz „masę”. Dzięki temu unikniesz przypadkowego spięcia akumulatora z innymi narzędziami. Demontując akumulator, korzystaj z odpowiedniego kucza nasadowego lub francuskiego.
- Sprawdź czy półka akumulatora nie ma śladów korozji. Jeśli je posiada, możesz oczyścić te miejsca wodą za pomocą ostrej szczotki. Wyczyszczone elementy trzeba dobrze osuszyć i zabezpieczyć środkiem antykorozyjnym. Nie smakuj ich klejem!
- Wyczyść i zaciśnij „masę”.
Złomowanie pojazdu – przemyśl wszystko dwa razy
Jak widać złomowanie pojazdu to czynność, którą należy dobrze przemyśleć. Musisz zastanowić się nad plusami i minusami tego, co chcesz wymontować, zanim samochód trafi do stacji demontażu. Oczywiście jest duża szansa, że elementy, które sprzedasz, pozwolą Ci na zarobienie dużych pieniędzy, ale pamiętaj, że za złomowanie zbyt lekkiego pojazdu, będziesz musiał dopłacić.Sprzedając u nas auto zyskujesz:
Umowa kupna sprzedaży bądź zaświadczenie o demontażu.
Odbiór pojazdu lawetą - GRATIS
Najczęściej zadawane pytania – FAQ
Nurtują Cie jakieś pytania? Masz wątpliwości?
Przeczytaj poniższe najczęściej zadawane pytania, a na pewno Twoja sytuacja będzie bardziej klarowna.
Skupujemy każde auto, bez względu na rocznik, stan czy ilość przejechanych kilometrów. Odbieramy auta osobiście od samochodów osobowych po ciężarowe, także po wypadkach.
Każdy pojazd wyceniany jest indywidualnie. Uzupełnij proszę formularz wyceny a odpiszemy jak najszybciej to możliwe.
Oczywiście! Wystarczy do nas zadzwonić lub wypełnić formularz kontaktowy. Zapewniamy dojazd jak i odbiór pojazdu.
Zobacz podobne artykuły

Porady
Katalizatory samochodowe są często niedoceniane, dopóki nie zaczniemy rozważać ich wartości. Te niewielkie komponenty odgrywają kluczową rolę w...

Porady
Jeżeli posiadasz samochód, którego naprawa znacząco przewyższa jego wartość, samochód jest mocno uszkodzony, czy jest już stary i...

Porady
Czy opłaca się oddać stare auto w rozliczeniu?
Chcesz kupić nowe auto? Nie wiesz co zrobić ze starym? Zastanawiasz się, czy opcja nowy samochód stary w...